Curtis Industries
型号:
GBPAX-2
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.438"
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.8095
$3.8095
10
$2.9051
$29.051
25
$2.72118
$68.0295
50
$2.4187
$120.935
100
$2.366165
$236.6165
250
$2.182112
$545.528
500
$1.971782
$985.891
1000
$1.748304
$1748.304
5000
$1.643139
$8215.695
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 110°C |
| Number of Rows | 1 |
| Barrier Type | 2 Wall (Dual) |
| Voltage Rating | - |
| Top Termination | Screws |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 20A |
| Terminal Screw Material | Steel |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Mounting Type | Chassis, Panel; Through Hole |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 12-22 AWG |
| Bottom Termination | PC Pin |
| Series | GB |
| Terminal Screw Finish | - |
| Mfr | Curtis Industries |
| Pitch | 0.438" (11.12mm) |
| Features | Flange |
| Material - Insulation | Polyphenylene Oxide (PPO) |
| Number of Circuits | 2 |
| Package | Bulk |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Number of Wire Entries | 2 |
| Base Product Number | GBPAX |