GC120A48-AD1
MEAN WELL USA Inc.
型号:
GC120A48-AD1
描述:
BATT CHARGER DESKTOP 54.4V 2.21A
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Charge Current - Max 2.21A
Termination Style Rectangular Connector
Number of Cells 1
Approval Agency CB, CE, cULus, GS, PSE, UL
Battery Cell Size 48V
Size / Dimension 6.57" L x 2.64" W x 1.38" H (167.00mm x 67.00mm x 35.00mm)
Mounting Type Desktop
Product Status Active
Weight 620 g
Series GC120
Voltage - Nominal 54.4V
Type Desktop
Charge Time -
Power - Max 120.2W
Battery Chemistry Lead Acid, Lithium-Ion
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features LED Indicator
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264VAC