首页 / 陶瓷电容器 / GCM1555C1H7R0BA16J
minImg
GCM1555C1H7R0BA16J
Murata Electronics
型号:
GCM1555C1H7R0BA16J
描述:
CAP CER 7PF 50V C0G/NP0 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series GCM
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 7 pF