首页 / 陶瓷电容器 / GCM1885G2A911JA16D
minImg
GCM1885G2A911JA16D
Murata Electronics
型号:
GCM1885G2A911JA16D
描述:
CAP CER 910PF 100V X8G 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X8G
Series GCM
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 910 pF