首页 / 陶瓷电容器 / GCM188L81C154KA37J
minImg
GCM188L81C154KA37J
Murata Electronics
型号:
GCM188L81C154KA37J
描述:
CAP CER 0.15UF 16V X8L 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X8L
Series GCM
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.15 µF