首页 / 陶瓷电容器 / GCM188R72A183MA37D
minImg
GCM188R72A183MA37D
Murata Electronics
型号:
GCM188R72A183MA37D
描述:
CAP CER 0.018UF 100V X7R 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X7R
Series GCM
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.018 µF