首页 / 陶瓷电容器 / GCM2199E2A122KA05D
minImg
GCM2199E2A122KA05D
Murata Electronics
型号:
GCM2199E2A122KA05D
描述:
CAP CER 1200PF 100V ZLM 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ZLM
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series GCM
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 1200 pF