首页 / 陶瓷电容器 / GCM21A5C2J101GX01D
minImg
GCM21A5C2J101GX01D
Murata Electronics
型号:
GCM21A5C2J101GX01D
描述:
CAP CER 100PF 630V C0G/NP0 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Series GCM
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 100 pF