首页 / 陶瓷电容器 / GCM21BR72A183MA37K
minImg
GCM21BR72A183MA37K
Murata Electronics
型号:
GCM21BR72A183MA37K
描述:
CAP CER 0.018UF 100V X7R 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series GCM
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.018 µF