首页 / 陶瓷电容器 / GCM3195C2A432GA16D
minImg
GCM3195C2A432GA16D
Murata Electronics
型号:
GCM3195C2A432GA16D
描述:
CAP CER 4300PF 100V C0G/NP0 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series GCM
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 4300 pF