首页 / 陶瓷电容器 / GCM3195G1H182JA16D
minImg
GCM3195G1H182JA16D
Murata Electronics
型号:
GCM3195G1H182JA16D
描述:
CAP CER 1800PF 50V X8G 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X8G
Series GCM
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 1800 pF