首页 / 陶瓷电容器 / GCM31A7U3A121JX01D
minImg
GCM31A7U3A121JX01D
Murata Electronics
型号:
GCM31A7U3A121JX01D
描述:
CAP CER 120PF 1KV U2J 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient U2J
Series GCM
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 120 pF