首页 / 陶瓷电容器 / GCQ1555C1H1R4DB01D
minImg
GCQ1555C1H1R4DB01D
Murata Electronics
型号:
GCQ1555C1H1R4DB01D
描述:
CAP CER 1.4PF 50V C0G/NP0 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency, Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series GCQ
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 1.4 pF