GeneSiC Semiconductor
型号:
GD05MPS17H
封装:
TO-247-2
批次:
-
描述:
DIODE SIL CARB 1.7KV 15A TO247-2
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$5.0255
$5.0255
10
$4.47735
$44.7735
25
$4.27614
$106.9035
100
$3.9881
$398.81
250
$3.807638
$951.9095
500
$3.677469
$1838.7345
1000
$3.551119
$3551.119
2500
$3.391519
$8478.7975
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 361pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-247-2 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 20 µA @ 1700 V |
| Series | SiC Schottky MPS™ |
| Package / Case | TO-247-2 |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.8 V @ 5 A |
| Mfr | GeneSiC Semiconductor |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1700 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) | 15A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Base Product Number | GD05MPS |