GEC13SGSN-M89
Sullins Connector Solutions
型号:
GEC13SGSN-M89
描述:
CONN HEADER SMD R/A 13POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.140" (3.56mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating 100.0µin (2.54µm)
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Connector Type Header, Breakaway
Mfr Sullins Connector Solutions
Contact Material Phosphor Bronze
Style Board to Board or Cable
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.318" (8.08mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -65°C ~ 150°C