GEM40I18-P1J
MEAN WELL USA Inc.
型号:
GEM40I18-P1J
描述:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 40W
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Polarization Positive Center
Input Type Multi-Blade (Sold Separately)
Applications Medical
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency CB, CE, cRUus, TUV
Input Connector Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension 2.97" L x 1.54" W x 2.21" H (75.5mm x 39.1mm x 56.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.22A
Series GEM40I (40W)
Power (Watts) 40 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Cord Length 59" (1.50m)
Region Utilized International
Efficiency Level VI
Voltage - Output 18V
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Package Box
Voltage - Input 80 ~ 264 VAC