Curtis Industries
型号:
GFTPX-16
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN BARRIER STRP 16CIRC 0.438"
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$17.3185
$17.3185
10
$16.6212
$166.212
25
$16.04436
$401.109
50
$15.46733
$773.3665
100
$15.00563
$1500.563
250
$14.717058
$3679.2645
500
$14.428486
$7214.243
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 110°C |
| Number of Rows | 1 |
| Barrier Type | 2 Wall (Dual) |
| Voltage Rating | - |
| Top Termination | Screws |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 20A |
| Terminal Screw Material | Steel |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 12-22 AWG |
| Bottom Termination | PC Pin, Insulated |
| Series | GFT |
| Terminal Screw Finish | - |
| Mfr | Curtis Industries |
| Pitch | 0.438" (11.12mm) |
| Features | Flange |
| Material - Insulation | Polyphenylene Oxide (PPO) |
| Number of Circuits | 16 |
| Package | Bulk |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Number of Wire Entries | 16 |
| Base Product Number | GFTPX |