首页 / 彩色LED照明 / GH DASPA2.24-QORK-1-1
minImg
GH DASPA2.24-QORK-1-1
ams-OSRAM USA INC.
型号:
GH DASPA2.24-QORK-1-1
封装:
SMD
描述:
LED OSCONIQ P 2226 RED 640NM SMD
用户指南
Viewing Angle 105°
Color Red
Height - Seated (Max) 0.052" (1.31mm)
Current - Test 100mA
Current - Max 250mA
Lumens/Watt @ Current - Test -
Size / Dimension 0.102" L x 0.087" W (2.60mm x 2.20mm)
Thermal Resistance of Package 12°C/W
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Wavelength 640nm (Typ)
Supplier Device Package SMD
Luminous Flux @ Current/Temperature -
Series OSCONIQ® P 2226
Temperature - Test 25°C
Package / Case 1009 (2622 Metric)
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.15V