SemiQ
型号:
GHXS020A060S-D3
品牌:
封装:
SOT-227
批次:
-
描述:
DIODE SBD SHOTT 600V 20A SOT227
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$34.0765
$34.0765
10
$31.426
$314.26
100
$26.835315
$2683.5315
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-227 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200 µA @ 600 V |
| Series | - |
| Package / Case | SOT-227-4, miniBLOC |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.7 V @ 20 A |
| Diode Configuration | 2 Independent |
| Mfr | SemiQ |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 20A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Base Product Number | GHXS020 |