首页 / 陶瓷电容器 / GJ8319R61H225KA12D
minImg
GJ8319R61H225KA12D
Murata Electronics
型号:
GJ8319R61H225KA12D
描述:
CAP
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series GJ8
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 2.2 µF