首页 / 晶体 / GL200F33CET
minImg
GL200F33CET
CTS-Frequency Controls
型号:
GL200F33CET
描述:
CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD
用户指南
Load Capacitance 20pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms
Series ATSSMGL
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr CTS-Frequency Controls
Operating Mode Fundamental
Frequency 20 MHz