首页 / 陶瓷电容器 / GMA085R71A104MA01T
minImg
GMA085R71A104MA01T
Murata Electronics
型号:
GMA085R71A104MA01T
描述:
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0303
库存 : 50
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.031" L x 0.031" W (0.80mm x 0.80mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.020" (0.50mm)
Package / Case 0303 (0808 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.1 µF