GMC04CG101J50NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
型号:
GMC04CG101J50NT
描述:
CAP0402 COG 100PF 5% 50V
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series GMC
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 100 pF