GMC10CG471J50NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
型号:
GMC10CG471J50NT
描述:
CAP0603 COG 470PF 5% 50V
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series GMC
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 470 pF