首页 / 陶瓷电容器 / GMC10X5R475K25NT
minImg
GMC10X5R475K25NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
型号:
GMC10X5R475K25NT
描述:
CAP0603 X5R 4.7UF 10% 25V
库存 : 7410
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings -
Series GMC
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 4.7 µF