首页 / 陶瓷电容器 / GMC10X7R475K16NT
minImg
GMC10X7R475K16NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
型号:
GMC10X7R475K16NT
描述:
CAP0603 X7R 4.7UF 10% 16V
库存 : 32000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 4000
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 4.7 µF