GMC43CG683J50NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
型号:
GMC43CG683J50NT
描述:
CAP1812 COG .068UF 5% 50V
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 0.068 µF