首页 / 陶瓷电容器 / GMK212BBJ225MGHT
minImg
GMK212BBJ225MGHT
Taiyo Yuden
型号:
GMK212BBJ225MGHT
品牌:
Taiyo Yuden
描述:
CAP CER 2.2UF 35V X5R 0805
库存 : 27534
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Automotive, SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X5R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series M
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 2.2 µF