GP15AHE3/54
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
GP15AHE3/54
封装:
DO-204AC (DO-15)
描述:
DIODE GEN PURP 50V 1.5A DO204AC
用户指南
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 3.5 µs
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-204AC (DO-15)
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 50 V
Series SUPERECTIFIER®
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 1.5 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 50 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 1.5A
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C