CW Industries
型号:
GPB527C2B02BG1
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 125V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$7.2105
$7.2105
10
$6.4923
$64.923
25
$6.16588
$154.147
50
$5.90482
$295.241
100
$5.709025
$570.9025
250
$5.415418
$1353.8545
500
$4.958696
$2479.348
1000
$4.730335
$4730.335
请发送询价,我们将立即回复。

| Illumination Type, Color | LED, Green |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Actuator Type | Round, Button |
| Current Rating (Amps) | 10A (AC/DC) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 20.20mm Dia |
| Circuit | SPST-NO |
| Mechanical Life | - |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | 12 VDC |
| Series | GPB |
| Type | Standard, Illuminated |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Switch Function | Off-Mom |
| Electrical Life | - |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | CW Industries |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Green |
| Base Product Number | GPB527C |