GPC200AG
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
型号:
GPC200AG
描述:
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 200W
用户指南
Product Status Obsolete
Efficiency 65%
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Features Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 50°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -12V
Voltage - Output 4 12V
Minimum Load Required Yes
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.00" L x 5.00" W x 2.50" H (228.6mm x 127.0mm x 63.5mm)
Number of Outputs 4
Current - Output 2 5 A
Series GPC200 (200W)
Current - Output 1 18 A
Power (Watts) 200W
Current - Output 4 3 A
Type Open Frame
Current - Output 3 1 A