GPC55-15G
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
型号:
GPC55-15G
描述:
AC/DC CONVERTER 15V 55W
用户指南
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.30" L x 3.94" W x 1.68" H (160.0mm x 100.0mm x 42.7mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Series GPC55 (55W)
Current - Output 1 3.7 A
Power (Watts) 55W
Type Open Frame
Efficiency 70%
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Features Adjustable Output, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC