GPFC250-24G
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
型号:
GPFC250-24G
描述:
AC/DC CONVERTER 24V 180W
用户指南
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 50°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.00" L x 5.00" W x 1.75" H (203.2mm x 127.0mm x 44.5mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Series GPFC250 (250W)
Current - Output 1 7.5 A
Power (Watts) 180W (250W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 80%
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC