RF Solutions
型号:
GPS-1513R
品牌:
封装:
Module
批次:
-
描述:
RF RCVR GPS 1575.42MHZ MODULE
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | GPS Receiver |
| Data Interface | Pads for Pins |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | Module |
| Antenna Connector | PCB, Surface Mount |
| Modulation or Protocol | GPS |
| Series | - |
| Sensitivity | -161dB |
| Package / Case | 36-SMD Module |
| Memory Size | - |
| Current - Receiving | 28mA |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Data Rate (Max) | - |
| Mfr | RF Solutions |
| Frequency | 1575.42MHz |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | GPS-1513 |