首页 / 陶瓷电容器 / GQM1555C2D200JB01D
minImg
GQM1555C2D200JB01D
Murata Electronics
型号:
GQM1555C2D200JB01D
描述:
CAP CER 20PF 200V NP0 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series GQM
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 20 pF