首页 / 陶瓷电容器 / GQM1885C2A1R0BB01J
minImg
GQM1885C2A1R0BB01J
Murata Electronics
型号:
GQM1885C2A1R0BB01J
描述:
CAP CER 1PF 100V C0G/NP0 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series GQM
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 1 pF