Murata Electronics
型号:
GQM2195C2A201GB12D
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP CER 200PF 100V C0G/NP0 0805
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.779
$0.779
10
$0.5909
$5.909
50
$0.49096
$24.548
100
$0.422655
$42.2655
500
$0.327256
$163.628
1000
$0.281798
$281.798
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±2% |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 100V |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | GQM |
| Thickness (Max) | 0.037" (0.95mm) |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Mfr | Murata Electronics |
| Capacitance | 200 pF |
| Features | High Q, Low Loss |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lead Style | - |
| Base Product Number | GQM2195C2A |