首页 / 陶瓷电容器 / GQM2195C2E2R7BB12D
minImg
GQM2195C2E2R7BB12D
Murata Electronics
型号:
GQM2195C2E2R7BB12D
描述:
CAP CER 2.7PF 250V C0G/NP0 0805
库存 : 4168
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series GQM
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 2.7 pF