首页 / 陶瓷电容器 / GQM2195C2E6R0BB12D
minImg
GQM2195C2E6R0BB12D
Murata Electronics
型号:
GQM2195C2E6R0BB12D
描述:
CAP CER 6PF 250V NP0 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series GQM
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 6 pF