首页 / 陶瓷电容器 / GQM22M5C2H5R0CB01L
minImg
GQM22M5C2H5R0CB01L
Murata Electronics
型号:
GQM22M5C2H5R0CB01L
描述:
CAP CER 5PF 500V C0G/NP0 1111
库存 : 1211
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
Series GQM
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 5 pF