首页 / 陶瓷电容器 / GQM22M5C2H5R1CB01L
minImg
GQM22M5C2H5R1CB01L
Murata Electronics
型号:
GQM22M5C2H5R1CB01L
描述:
CAP CER 5.1PF 500V NP0 1111
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series GQM
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 5.1 pF