首页 / 陶瓷电容器 / GR432B7U2J562JWC2L
minImg
GR432B7U2J562JWC2L
Murata Electronics
型号:
GR432B7U2J562JWC2L
描述:
CAP
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient U2J
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series GR4
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 5600 pF