首页 / 陶瓷电容器 / GRM0225C1E2R9BA03L
minImg
GRM0225C1E2R9BA03L
Murata Electronics
型号:
GRM0225C1E2R9BA03L
描述:
CAP CER 2.9PF 25V C0G/NP0 01005
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Series GRM
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 2.9 pF