首页 / 陶瓷电容器 / GRM022R60J474ME05L
minImg
GRM022R60J474ME05L
Murata Electronics
型号:
GRM022R60J474ME05L
描述:
CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 01005
库存 : 76556
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Series GRM
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.47 µF