首页 / 陶瓷电容器 / GRM0335C2A5R4DA01J
minImg
GRM0335C2A5R4DA01J
Murata Electronics
型号:
GRM0335C2A5R4DA01J
描述:
CAP CER 5.4PF 100V C0G/NP0 0201
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series GRM
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 5.4 pF