首页 / 陶瓷电容器 / GRM033C81A224KE01J
minImg
GRM033C81A224KE01J
Murata Electronics
型号:
GRM033C81A224KE01J
描述:
CAP CER 0.22UF 10V X6S 0201
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X6S
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Series GRM
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.22 µF