首页 / 陶瓷电容器 / GRM033R60J104KE19J
minImg
GRM033R60J104KE19J
Murata Electronics
型号:
GRM033R60J104KE19J
描述:
CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 0201
库存 : 1605580
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series GRM
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.1 µF