首页 / 陶瓷电容器 / GRM033R71H681MA12J
minImg
GRM033R71H681MA12J
Murata Electronics
型号:
GRM033R71H681MA12J
描述:
CAP CER 680PF 50V X7R 0201
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series GRM
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 680 pF