首页 / 陶瓷电容器 / GRM1555C2A5R9CA01J
minImg
GRM1555C2A5R9CA01J
Murata Electronics
型号:
GRM1555C2A5R9CA01J
描述:
CAP CER 5.9PF 100V C0G/NP0 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series GRM
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 5.9 pF