首页 / 陶瓷电容器 / GRM155R60J334ME01J
minImg
GRM155R60J334ME01J
Murata Electronics
型号:
GRM155R60J334ME01J
描述:
CAP CER 0.33UF 6.3V X5R 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series GRM
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.33 µF